Сінний монстр Київміськбуда. Ходіння по муках — 3

11 травня у 1100, не дивлячись ні на які заборони держустанов, будівництво на місці колишнього Сінного ринку знов перейшло до активної фази.

Зміст попередніх серій:

21 жовтня 2004 року, згідно з рішенням Київради, компанія ТОВ «Ферро» та ТОВ «Сінний ринок» отримали в оренду на 10 років земельну ділянку на вул. Воровського, 17 для будівництва, експлуатації та обслуговування торговельно-офісно-житлового центру з підземним паркінгом та для знесення існуючих будівель. Спираючись на це рішення, адміністрація ринку повідомила підприємцям про припинення договорів оренди з 10.03.2005 року. Адміністрація Сінного ринку роздала кожному орендарю лист з переліком 24 ринків міста Києва з їх адресами і телефонами.

Таким чином близько 500 родин залишилися без засобів до існування – без роботи. Держава втратила 500 платників податків, а 50 000 жителів центру міста – ринок.

10 березня 2005 року в Києві закрили на реставрацію, а потім і зруйнували найбільший критий ринок столиці – Центральний колгоспний ринок, або «Сінний», як його називали між собою кияни.

Стривожені мешканці Шевченківського району та підприємці орендарі Сінного ринку звернулися до тодішнього мера Києва Олександра Омельченка з проханням не допустити знесення будівлі Сінного ринку. У березні під тиском громадськості, включаючи лютневий пікет і діяльність добровольчого Комітету з порятунку ринку, який був створений одразу після повідомлення про закриття, київська міська рада скасувала свій дозвіл компаніям «Ферро» та «Сінний ринок» зносити будівлю Сінного ринку для будівництва торгово-житлового центру, внісши зміни до рішення від 21 жовтня 2004 року. При цьому замінила формулювання «для знесення існуючих будівель» на «з забезпеченням подальшого функціонування ринку з продажу продовольчих і непродовольчих товарів в капітальній будівлі і збереженням робочих місць».

Олександр Омельченко сказав, що будівля Сінного ринку являє собою історичну та архітектурну цінність і не повинна бути знесена. В довідці Державної служби охорони культурної спадщини сказано, що об’єкти Сінного ринку не є серед пам’яток культурної спадщини. Міськрада доручила Шевченківській районній адміністрації та Головному управлінню культури ініціювати внесення будівлі Сінного ринку в реєстр пам’яток архітектури Києва. Компанія «Сінний ринок», йдеться в протоколі засідання (на якому внесли поправку про збереження будівлі ринку), повинна продовжити до 31 грудня договору оренди торгових місць з приватними підприємцями, які торгують на цьому ринку. Крім того, проектна організація «Київпроект» повинна організувати незалежну експертизу технічного стану Сінного ринку. У той же час адміністрація ринку оголосила тендер на розробку проекту торгово-офісно-житлового центру, будівництво якого може бути завершене протягом двох років та інвестором якого вона має намір виступити. І слухняно продовжила договір оренди з торговцями до 31 числа, але не грудня, а березня, паралельно підвищивши ціни за оренду в три-сім разів, що істотно відбилося на здатності платити оренду. Таким чином територія була очищена.

У цьому ж році в Києві сталася «Помаранчева революція». Продавці Сінного ринку брали активну участь, забезпечуючи продуктами харчування мешканців наметів з Майдану Незалежності та делегували своїх представників для нічних чергувань біля головної сцени. Продавці та постійні відвідувачі ринку сподівалися, що нова влада збереже унікальний для столиці ринок, але цього не сталося. У квітні ринок остаточно закрили, а вже через декілька тижнів компанія-забудовник почала зносити каркас даху Сінного, а екскаватори почали руйнувати стіни будівлі.

С цього самого моменту, як ківш екскаватора вперше вдарив по стіні ринку, всі мешканці прилеглих будинків живуть як на війні: періодично немає води, пропадає світло, тріскаються стіни, лунають вибухи. Протягом цих 12 років відбувалося варварське знищення історичної пам’ятки, що супроводжувалось руйнівними наслідками для мешканців прилеглих будинків. Замість ринку будується величезний торгово-офісно-житловий центр, так званий «Ярославів град»

Акція проти забудови території Сінного ринку

6 травня цього року мешканці будинків, розташованих навколо знесеного Сінного ринку, вийшли на масовий протест проти незаконного будівництва.

Як відомо, незважаючи на те, що 28 квітня Держархбудінспекція України призупинила будівництво через численні порушення з боку забудовника, будівельні роботи на місці колишнього Сінного ринку тривали. Забудовник призупинив роботу лише 5 травня, коли стало відомо про проведення акції.

Основним гаслом акції стало «Будівництво на місці Сінного ринку знищує не тільки наші будинки, але і наше життя». Учасники протесту обурені тим, що будівництво висотного комплексу (до 22 поверхів) знищує інфраструктуру району, викликає руйнування сусідніх будинків і спотворює архітектурний вигляд історичного центру Києва. До протестуючих приєдналися відомий музикант і радіоведучий Анатолій Вексклярський і партія «Патріот», яка надала місцевій громадськості юридичну допомогу.

Учасники акції спільно підписали відкритий лист до Президента Петра Порошенка і Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з вимогою зупинити будівництво, розглянути новий проект забудови Сінного ринку з урахуванням побажань місцевих жителів, скликати Науково-методологічну раду з питань охорони культурної спадщини Міністерства культури і провести громадську експертизу законності зведення торгово-житлового центру «Ярославів град».

Нагадаємо, що ділянка, на якій ведеться будівництво, розташована в безпосередній близькості до буферної зони Софії Київської і до північної фортифікаційної лінії давньоруського «міста Ярослава». За даними археологічної розвідки, проведеної фахівцями Інституту археології України в 2015 році, територія колишнього Сінного ринку може бути частиною середньовічного поселення, яке існувало в XII-XIV столітті на місці сучасних адміністративних будівель Київського університету ім. Бориса Грінченка. Тому будь-яке подальше будівництво в цьому районі може проводитися лише за умови одночасних археолого-рятувальних робіт.

Пам’ятай! Київ – старе місто, де багато старовинних будівель. Ніхто не має захисту від свавілля «системи» завтра ти можеш опинитися в ситуації, яка буде схожа на ту, в якій опинилися тисячі мешканців мешканці будівель біля колишнього Сінного ринку.

Не будь байдужим! Захищай своє місто! Приєднуйся до акції 27 травня «Як тебе захистити, Києве мій?»

Відкритий лист до Президента Петра Порошенка і Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана

ПОКАЗАТЬ »

ПРЕМ’ЄР-МІНІСТРУ УКРАЇНИ

                                                                                  ГРОЙСМАНУ В.Б.

                                                                                  ПРЕЗИДЕНТУ УКРАЇНИ

                                                                                  ПОРОШЕНКУ П.О.

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

Вельмишановні Володимире Борисовичу  та Петре Олексійовичу!

Ми звертаємось до вас по допомогу!

Звертаємось до Вас від імені мешканців 34 житлових будинків, які розташовані у Шевченківському районі міста Києва, навколо будівельного майданчика на місці злочинно зруйнованого Сінного ринку, а саме будинки по вулицям:

Бульварно-Кудрявській: 9, 11, 11а, 11б, 15, 19, 19б, 21б, 23

Олеся Гончара: 28, 28б, 30а, 32б, 32в, 36а, 36б, 38а, 40а, 42а, 42б, 44, 46, 48

Ярославів Вал – 21є; Чеховський пров.: 2, 4, 6, 8, 10

Особливу тривогу у мешканців викликає масштабне будівництво житлового комплексу, який цинічно назвали – «Ярославів град». Тут планується звести, на місці злочинно зруйнованого Сінного ринку,  цілий спальний район  (Нью-Троєщину) в безпосередній близькості до буферної зони Софії Київської, 14 багатоповерхівок  з домінуючим  25-поверховим монстром.

Мешканці, прилеглих до будівельного майданчика будинків, стурбовані станом будинків, у яких вони проживають.

За цей рік у багатьох історичних будинках з’явились тріщини, які  призводять до руйнації домівок. У лютому місяці ц. р. від невірного підкопу будівельників, у дворі будинку Бульварно-Кудрявська, 15, обвалився паркан. Мешканці будинку стурбовані таким фактом, бо ще одна помилка працівників будівництва, і може  поїхати їх будинок.

Будівельники порушують  санітарні норми  так, у жовтні 2016 року будівельники помилково, як вони стверджують, запустили під будинок на Гончара 32в, який стоїть порожній, каналізаційні води з будинків вулиці Бульварно-Кудрявської, коли підвал  цього будинку був переповнений, всі нечистоти пішли до підвалу будинку Гончара 30в, оскільки вони пов’язані між собою. Біля місяця, поки розібрались, у подвір’ї стояв сморід та грязюка.  До речі, до цих пір забудовник не почистив нечистоти та не вивіз будівельне сміття.

Будівництво працює і вдень, і вночі, і у святкові дні, і у вихідні. Поліція, яку неодноразово викликали мешканці будинків, не може захистити їх від свавілля забудовників, будівельники просто не звертають увагу на них, і продовжують працювати.

Виникає дуже багато запитань з приводу законності цього будівництва, оскільки:

  1. Історико-містобудівне обґрунтування (ІМО) підписано одноособово заступником міністра Тамарою Мазур, без погодження з Науково-методичною радою з питань охорони культурної спадщини при Міністерстві культури України.
  2. На дане будівництво відкрито кримінальні справи: №120161000100007599, за ознаками злочину, передбаченого ст. 356КК України, №42017101100000125, за ознаками вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України. Житловий комплекс, налічуватиме приблизно 3000 чоловік, а це маленьке місто, яке міська влада, спільно з Мінкультом України дозволили розташувати в історичному ареалі Києва. Неодноразові спроби  притомної частини архітектурної спільноти, охоронців культурної спадщини, громадських активістів накласти мораторій на забудову в  історичному центрі Києва наражалась на супротив частини депутатського корпусу Київради – представників інтересів забудовників. Відсутність Генерального плану, зонінгу, лобісти забудовників на керівних посадах в КМДА – все  це призводить до руйнівних перетворень в історичному ареалі міста, загрози транспортного колапсу, екологічної безпеки столиці. Бо кожен новий будмайданчик супроводжується варварським знищенням  зелених насаджень. Міська влада глуха до звернень киян, які вимагають дотримання історично визначеного співвідношення між природними та урбаністичними територіями.  Інтенсивна забудова мікрорайону вже призвела і  призведе до ще більшого  транспортного колапсу,  дефіциту дитячих садочків, шкіл, лікувальних закладів, оскільки будуються лише готельно-житлові, житлові та розважальні комплекси. Повністю відсутнє будівництво соціальних об’єктів. Все це викликає велике соціальне напруження.

   Шановні Володимире Борисовичу та Петре  Олексійовичу!

Мешканці будинків навколо будівництва на місці злочинно зруйнованого Сінного ринку вимагають :

— зупинення будівництва та розгляду нового проекту, з урахуванням побажань місцевих мешканців, як це гарантує Конституція України

— скликання Науково-методичної ради з питань охорони культурної спадщини Міністерства культури України, оскільки мова йде про територію історичного ареалу м. Києва

— проведення громадської експертизи, щодо законності та правомочності цього будівництва

6 травня 2017 року

 

Загальна інформація:

1) Адреса проблемного будівельного майданчика:

Київ, вул. Воровського, 17, який поділено на три земельні ділянки:

вул. Воровського, 15-а (вул. Бульварно-Кудрявська, 15а),

вул. Олеся Гончара, 38-б і 48/2,

2) Власник цих земельних ділянок:

Від 17.07.2014р є компанія « СОЛІД БЛЮ АССТЕС ЛІМІТЕД»,

Директор: Марагкакі Е.

Лондон, вул,314322 Perenr, Морлі Хауз, 5 поверх,Wib 3BG, т:8199746.

3) Підрядник та замовник: ПАТ ХК «Київміськбуд».

Адреса: 01010, м. Київ, вул. Суворова, 4-6.

Віце-президент правління, забудовник — Дудурич Василь Миколайович —

керує будівництвом на місці зруйнованого Сінного ринку.

4) Заступник замовника:

Емпоріум Пропертіз. Адреса – м. Київ, вул. Переславська, 34-б.

Директор: Перехрест Олександр Миколайович, т.: 063 333 33 36.

5) Виконувач будівельно-монтажних робіт — ТОВ Грантис.

6) Архітектор — Бородкін Юрій Миколайович, Київ, 01030, вул. Богдана Хмельницького 80,ООО « Творча архітектурна майстерня»,

т: 230 80 22, 067 769 99 66, 067 763 31 60.

7). Площа земельної будівельної ділянки — 1,9816 га.

Реєстр знищених пам’яток архітектури Києва за останні 15 років

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *