Відкритий лист Надзвичайному і Повноважному Послу Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в Україні від мешканців Шевченківського району міста Києва

З 2015 року відбувається протистояння між  мешканцями столиці України  та забудовниками, які на місці зруйнованого Сінного ринку, в історичному ареалі Києва, мурують житловий масив, чим повністю знищують історичне середовище міста. Після багаторічної боротьби, використавши всі методи внутрішньої боротьби, мешканці будинків навколо будмайданчику та активісти вимушені шукати захисту за кордоном. З’ясувавши, що кияни потерпають від свавілля компанії, яка зареєстрована як суб’єкт господарської діяльності у Великій Британії та засновниками якої є громадяни Великої Британії та Кіпру, що саме власники цієї компанії здійснюють порушення особистих прав та інтересів громадян України, люди написали Відкритого листа Надзвичайному і Повноважному Послу Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в Україні пані Джудіт Гоф.

Вельмишановна пані Посол!

Звертаються до Вас громадяни України, мешканці столиці України міста Києва, які потерпають від свавілля та порушення своїх особистих прав та інтересів, які здійснюються компанією, зареєстрованою як суб’єкт господарської діяльності у Великій Британії та засновниками якої є громадяни Великої Британії та Кіпру.

Незважаючи на наші дворічні спроби захистити свої законні права та інтереси, зупинити порушення національного законодавства, на багаточисельні публікації у засобах масової інформації України та відеосюжети на багатьох українських каналах телебачення на підтримку нашої боротьби за захист наших прав та захист від руйнування історичного центру Стародавнього Києва, суспільну думку київської громади, ми не спроможні захистити свої права та інтереси нашого міста, які з 2015 року порушуються британською компанією SOLID BLUE ASSETS LIMITED.

Тому просимо Вас, Вельмишановна пані Посол, допомогти київській громаді відстояти свої особисті та громадянські  права і свободи, адже Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії є правовою державою, і її громадяни та суб’єкти господарювання, повинні дотримуватись вимог національного та міжнародного законодавства, а також дотримуватись вимог законодавства держави перебування та здійснення господарської діяльності.

Суть проблеми полягає у наступному.

У 2005 році в Києві був знесений популярний і улюблений киянами Сінний базар, який був розташований на земельній ділянці розміром у два гектари в історичному центрі Києва.

У 2014 році  британська компанія SOLID BLUE ASSETS LIMITED (номер компанії у Великій Британії 08199746) придбала у Києві три земельні ділянки, що знаходяться на вул. Бульварно-Кудрявській, 15-А (0,1667 га), вул. Гончара, 38-Б (0,4885 га), вул.Гончара, 48/2 (1,3264 га). Фактично це є одна велика земельна ділянка розміром майже 2 гектари, яка юридично поділена на три земельні ділянки і є територією колишнього Сінного базару.

Роком раніше,  компанія SOLID BLUE ASSETS LIMITED заснувала (зареєструвала) в Україні товариство з обмеженою відповідальністю «ЕМПОРІУМ ПРОПЕРТІЗ» (LIMITED LIABILITY COMPANY  «EMPORIUM PROPERTIES», ідентифікаційний код 38865556).

У грудні 2015 року ТОВ «ЕМПОРІУМ ПРОПЕРТІЗ» отримала в Державній архітектурно-будівельної інспекції України дозвіл на виконання будівельних робіт «Будівництво торгово-офісно-житлового центру з підземним паркінгом на вулиці Воровського, 15-А, вулиці Гончара, 38-Б, вулиці Гончара, 48/2 у Шевченківському районі м. Києва», згідно з яким ТОВ «ЕМПОРІУМ ПРОПЕРТІЗ» було надано дозвіл на будівництво 14 будинків площею 113 тисяч кв. м. та висотою від 6 до 22-х поверхів.

Будівельні роботи почалися у 2016 році.

Але справа в тому, що  будівництво величезного висотного торгово-офісно-житловий центру, відбувається у історичному центрі Києва.

В цьому місті, знаходяться переважно 4-5 поверхові старі будівлі, з них дев’ять будівель є пам’ятками місцевого значення і двадцять вісім будівель, віднесені до об’єктів культурної спадщини, які охороняються національним законодавством України. Також необхідно зауважити, що компанією SOLID BLUE ASSETS LIMITED порушені численні вимоги міжнародного законодавства та національного законодавства України.

У відповідності з Віденським меморандумом «Всесвітня спадщина та сучасна архітектура — управління історичним міським ландшафтом» від 2005 року, місто, в якому знаходиться об’єкт всесвітньої спадщини, повинен розвиватися з урахуванням пріоритету цієї культурної спадщини.

В Києві знаходяться два об’єкти всесвітньої спадщини – Софія Київська та Києво-Печерська Лавра. Враховуючи вимоги Віденського меморандуму, а також Європейської ландшафтної конвенції (прийнята Радою Європи, 2000р. ратифікована Законом України від 07.09.2005 р. № 2831-VI) та Ксіанської декларації про збереження оточення об’єктів історико-культурної спадщини, пам’яток і територій від 2005 року, генеральний план міста, збереження культурного ландшафту, розвиток міста, навіть в нових районах, — повинні підкреслювати наявність цієї культурної спадщини. Жодна нова споруда не повинна псувати панорами, навіть на віддалених підходах до цієї культурної спадщини.

Між тим,  компанія SOLID BLUE ASSETS LIMITED через своє дочірнє підприємство «ЕМПОРІУМ ПРОПЕРТІЗ», проводить будівництво висотного та масштабного багатосекційного житлово-офісного центру, впритул до буферної зони стародавньої Софії Київської, тому така забудова історичного центру Києва є однією з безумовних підстав для припинення висотної забудови  цієї території.

Також, порушується національне законодавство України. На двох гектарах території в центрі Києва  будують чотирнадцять багатоповерхових будинків, від 6 до 22 поверхів, в яких передбачені 837 квартир, 750 паркомісць та торгово-офісні площі.

Згідно з Державними будівельними нормами України «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень» 360-92**, дозволено будувати в центрі міста будинки з розрахунку 400-500 осіб на гектар. В даному випадку забудова двох гектарів історичного центру Києва, виходячи з вимог державних будівельних норм, можлива будівлями, призначеними для проживання і роботи в них, не більш ніж на 900 осіб. Проте по факту компанією «ЕМПОРІУМ ПРОПЕРТІЗ» проводиться спорудження будинків розрахованих для проживання та роботи в них на 3500-4000  осіб. Це майже чотирикратне збільшення норми, що регулює допустиму щільність населення в історичному центрі Києва, також є однією з правових підстав для припинення будівельних робіт по спорудженню масштабного житлово-офісного центру.

Крім цього, Київською міською радою заборонено в центральній частині Києва будувати будівлі вище 27 метрів, а компанією «ЕМПОРІУМ ПРОПЕРТІЗ» будується житлово-офісний комплекс висотою в 81 метр.

Треба додати, що будівельні роботи проводяться щоденно, у святкові та неробочі дні, дуже часто у нічний час з надмірним шумовим навантаженням, що не дає змоги мешканцям будинків, що знаходяться поруч з будівництвом, відпочити. Також, у старих будинках, прилеглих до будівельної ділянки, пішли тріщини, вони руйнуються.

Район, в якому компанією SOLID BLUE ASSETS LIMITED через своє дочірнє підприємство «ЕМПОРІУМ ПРОПЕРТІЗ» проводить будівництво, дуже схожий на лондонський район Хемпстед. Ми знаємо, що закони Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії захищають стародавню спадщину і забудова стародавніх території та історичних центрів у містах у Сполученому Королівстві неможлива. Також на належному високому рівні здійснюється захист громадських прав та свобод людини, тому просимо Вас, Вельмишановна пані Посол, особисто або через уповноважених осіб Сполученого Королівства вплинути на компанію SOLID BLUE ASSETS LIMITED з метою припинення знищення і забудову історичного центру Києва.

Висловлюємо Вам та Сполученому Королівству свою глибоку повагу та сподіваємося, що наше звернення не буде залишено поза увагою і Сполученим Королівством будуть вжити всі можливі заходи щодо поновлення порушених компанією SOLID BLUE ASSETS LIMITED прав та законних інтересів громади Києва та припинено руйнування історичного центру Стародавнього Києва.

З Повагою, мешканці Києва.

Посилання на матеріали по цій темі:

http://yaroslavivgrad.com.ua/images/pdf/info_dovidka.pdf
https://ukr.lb.ua/society/2017/02/09/358169_zabudova_sinnogo_rinku_spalniy.html
http://www.dsnews.ua/society/pochemu-kievgorstroy-nichego-ne-postroit-na-meste-sennogo-16062016203500
http://kiev.pravda.com.ua/news/58fb0347df1fe/
https://www.infa.ua/zabudova-sinnogo-ry-nku-arhitektory-vy-magayut-vidstavky-kly-chka/
http://gottstat.com/news/troeschina-v-centre-kieva-kto-zastraivaet-sennoy-3289949.html
https://unpp.com.ua/news/nacionalnyi-korpys-zablokiroval-stroiky-neboskreba-na-sennom-rynke-v-kieve
https://censor.net.ua/news/463081/stroyika_na_meste_sennogo_rynka_prodoljitsya_nesmotrya_na_deyistviya_aktivistov_investor_pokazal_razreshenie
https://lb.ua/society/2017/06/13/368799_kultura_protiv_hamstva.html
https://nashkiev.ua/novosti/zapretam-vopreki-na-meste-sennogo-rynka-prodolzhaetsya-skandal-naya-stroyka-foto.html?in_parent=novosti
https://golos.ua/i/570525
https://vlada.io/articles/vmesto-sennogo-rynka-strojku-14-mnogoetazhek-v-tsentre-kieva-vedut-firmy-prizraki/
https://kyiv.web2ua.com/skandalnaja-zastrojka-sennogo-rynka-vseh-dokumentov-na-strojku-net-a-aktivistam-ugrozhajut-2969/

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *